Www yönlendirme sorunu

merhaba,

siteme discourse kurarken www ön ekini koymadan kurulum yaptım. Otomatik ssl yüklemesi geldi ve https://abc. com olarak sitemi bir süre kullandım. Daha sonra www ön eki yüklemek istedim tekrardan discourse setup yaptım ve www ön ekiyle tekrar kurulum yaptım.

Şimdi sorun https:// fitmaraton. com dan girince ssl hatası veriyor ancak https://www.fitmaraton.com normal çalışıyor.

Discourse meta da https:// www. forcewww. com bununla yönlendirme yapmam durumunda düzeleceği bilgisi verildi. Yaptım lakin şimdi siteye hiç erişemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

ERROR PAGE:

NORMAL PAGE

Selamlar,

www. ile kurduğunuz zaman www. üzerine SSL kurulur. Size tavsiyem letsencrypt mı kullandınız? Cevabı evet ise ücretsiz Cloudflare üzerine taşıyın dnslerinizi ve SSL kısmından full olanı seçin otomatik ssl sertifikası atacaktır tüm subdomainlere. Destek Topluluğu’nda da bu yöntem kullanılıyor.

Ayrıca Skype üzerinden yazdığınız sorunun cevabıda zaman aralığı ayarlamamanız olabilir.

Bkz.

Pek anlayamadım ssl sertifikamı cloudfree yemi taşıyacağım yoksa oradan yeni bir ssl mi alacağım kusura bakmayın biraz uzağım bu konuya

SSL sertifikanız kalsın silmeyin sadece CloudFlare hesabı açın ve alan adınızı CloudFlare’in size verdiği nameserverlara yönlendirin. SSL ayarlarında seçeneklerden Full’ü seçin, hepsi bu kadar. DNS’ler oturunca www. olmadan girince hata almazsınız.

Teşekkür ediyorum CloudFlare ile sorunumu çözdüm. Ancak üstte konu tutma sorunum devam ediyor dediğinizi yaptım lakin üste çıkmıyor :frowning: